Brazīlijā pirms Lieldienām sabiedriskās un publiskās vietās tiek uzstādītas salmu lelles, kas simbolizē Jūdu, Kristus nodevēju. Cilvēki tās noper un parasti lelles veidotas pēc skandālos iesaistīto politiķu tēla un līdzības. Šai tradīcijai nav agresīvs raksturs, un tā sestdienas vakarā pārtop par Gavēņa noslēguma svinībām.
Spānijā Lieldienu notikumi ielās tiek attēloti ļoti krāšņi un grandiozi. Kopīgā gājienā vienojas ap 50 kristīgo novirzienu, procesiju izgaismojot ar svecēm, iespaidīgām statujām ar Bībeles sižetiem.
Itālijā, Florencē uz ielām tiek izvilkts milzīgs, dekorēts vagons, ko velk balti vērši. Gājiens apstājas pie katedrāles un kad katedrālē izskanējis dziedājums “Gloria”, arhibīskaps vagona pajūgā iemet raķeti baloža formā, kas izraisa krāšņu uguņošanu.
Bermudu salās tradicionāli Lielajā Piektdienā tiek gatavoti gaisā laižami pūķi un maizītes krusta formā. Tradīcija vēsta, ka kādam britu armijas svētdienas skolas skolotājam radusies ideja, kā bērniem paskaidrot Kristus uzņemšanu debesīs.
Polijā dienu pirms Lieldienām ģimenes sagatavo “svētību grozu” ar ikdienā lietojamu pārtiku – olām, maizi, gaļu. Lieldienās garīdznieks to svētī, ar ko tiek noslēgts gavēņa laiks.
Gvatemalā no zāģu skaidām un ziediem pie dievnamiem tiek veidoti dekoratīvi paklāji, kas ir vismaz jūdzi gari. Paklāju gatavošana sākas vairākas nedēļas pirms svētkiem un Lieldienu rītā pa tiem virzās procesija uz baznīcu.
Krievijā sevišķa uzmanība mājas un miesas tīrībai tiek pievērsta Zaļajā ceturtdienā, kas ir “tīrības diena”. Tad parasti tiek apmeklēta pirts, bet pēc tam dievkalpojumā garīgi tiek attīrīta dvēsele.